Titāna sakausējuma daļas medicīnas iekārtām
PMDA noguruma pārbaudes laikā mugurkaula implants saplīst pie 14 000 slodzes cikliem. Jūsu 8-mēneši ieeja Japānas tirgū. 340 000 EUR vērtais instruments ir dīkstāvē. Galvenais iemesls: 0,03 mm vītnes sienas novirze no 3 asu CNC — vajadzēja būt 5 asu. Šī ir atšķirība starp piegādātāju, kurš citē "titāna detaļas", un piegādātāju, kurš saprot ASTM F136 graudu plūsmu nesošajiem implantiem. China Super Tech Co., Ltd. ražo šo atšķirību.
- Produkta ievads
Kāpēc titāns nodrošina to, ko tērauds nevar
Titāns nodrošina kombināciju, ko nevar atkārtot neviens nerūsējošais tērauds vai kobalta-hroms: biosaderība atbilst ISO 10993 citotoksicitātei, izturība-līdz-par 40% lielāka par 316 l un elastības modulis (110 GPa Ti-kaulam, kas ir tuvu korozīnam (6Par-4V)) nerūsējošā tērauda 193 GPa - samazina stresu, kas izraisa kaulu rezorbciju.
Medicīnas ierīču ražotājiem Vācijā, Japānā, Indijā un Dienvidaustrumāzijā titāns ir normatīvs priekšnoteikums, nevis materiāla izvēle. ES MDR IIa+ klases implantiem ir nepieciešams ISO 10993-1:2018. Japānas PMDA pieprasa MHLW paziņojumu 169. Indijas CDSCO ievēro IMDR noteikumus. Visi trīs atsauces uz ISO 5832-3 Ti-6Al-4V — un visi trīs noraida materiālu bez tā.
ASTM F136 vs F1472 vs F67: pakāpes izvēle
ASTM F136/ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, 23. klase) ir augstākās klases implantiem, kas nes slodzi — gūžas kātiem, ceļa augšstilba kaula komponentiem, mugurkaula būriem, zobu implantiem. ELI apzīmējums ierobežo skābekli pie 0,13% (salīdzinājumā ar 0,20% 5. pakāpē), samazinot pāreju no kaļamā uz trauslu un paaugstinot izturību pret lūzumiem par 20%. Implantiem, kas iztur 10+ miljonus slodzes ciklu in vivo, tas nav akadēmisks.
|
Īpašums |
F136 (23. klases ELI) |
F1472 (5. klase) |
F67 (2. klase KP) |
|
Standarta |
ASTM F136 / ISO 5832-3 |
ASTM F1472 |
ASTM F67 / ISO 5832-2 |
|
Pieteikums |
Slodzi{0}}nesošie implanti |
Ķirurģiskie instrumenti |
Nenesošie-implanti- |
|
Ražas stiprums (MPa) |
Lielāks vai vienāds ar 795 |
Lielāks par vai vienāds ar 860 |
Lielāks par vai vienāds ar 275 |
|
UTS (MPa) |
Lielāks par vai vienāds ar 860 |
Lielāks vai vienāds ar 930 |
Lielāks par vai vienāds ar 345 |
|
Pagarinājums (%) |
Lielāks vai vienāds ar 10 |
Lielāks vai vienāds ar 10 |
Lielāks vai vienāds ar 20 |
Bieži sastopama kļūme: piegādātāji norāda "Ti-6Al-4V", nenorādot ELI un non-ELI. Medicīniskiem implantiem ir pieņemams tikai F136 (ELI). F1472 (5. klase) ir paredzēts lietojumiem, kas nenes{14}}implanta slodzi,{15}}piemēram, ķirurģisko instrumentu rokturi. ASTM F67/ISO 5832-2 (2. klase) ir darba zirgs nenesošajiem implantiem - kaulu plāksnēm, skrūvēm, galvaskausa tīkliem. TiO₂ pasivācijas slānis nodrošina izturību pret koroziju, kas ir 3x lielāka par 316L fizioloģiskā vidē. Katrā partijā ir jāiekļauj EN 10204 3.1 sertifikāts, ASTM E8 stiepes ziņojums un graudu izmērs atbilstoši ASTM E112 (mazāks par ASTM 6 vai vienāds ar kaltam stienim). Apakšējā rinda: ja sertifikātā nav norādīts ELI, pieņemsim, ka tā nav.
Kā 5 ass CNC samazina ģeometriskos defektus
Ražošanas ģeometrija ir vieta, kur piegādātāji atšķiras. Medicīniskās titāna daļas sabojājas divu iemeslu dēļ: materiāla defektu (var izsekot līdz kušanai) un ģeometrisku defektu dēļ (kas var izsekot līdz apstrādei). Stilba kaula paplātei ir izliekta locītavu virsma (rādiuss 30-60 mm), ķīlis ar iegriezumiem un 4 skrūvju caurumi 15-25 grādu leņķī pret vertikāli. Trīs asu CNC tam ir nepieciešami 4 iestatījumi — katrs pievieno ±0,02 mm, kumulatīvi ±0,08 mm. Uz 5 asīm, 1 iestatījums, kopā ±0,02 mm.
The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 mikroni zem slodzes - slieksnis, kurā šķiedru audi iekapsulē implantu, nevis kaulu ieaugšanu. Implants neizdodas 3–5 gados, nevis 15–20 gados. Tas ir izmaksas par 30% ietaupījumu apstrādē.
Pielaide un virsmas specifikācijas
|
Spēja |
3 asu CNC |
5 ass (China Super Tech) |
Klīniskā ietekme |
|
Pozicionālā tolerance |
±0,08 mm |
±0,02 mm |
Implantu pielāgošanas precizitāte |
|
Virsmas apdare (Ra) |
0.8-1.6 μm |
0.2-0.4 μm |
Samazina baktēriju adhēziju |
|
Funkcijas sarežģītība |
2.5D ģeometrijas |
Pilns 3D + zemie samazinājumi |
Atbilst anatomiskajam dizainam |
|
Iestatījumu skaits |
4+ iestatījumi |
1 iestatījums |
Novērš kumulatīvo kļūdu |
|
Vītnes precizitāte |
6g klase |
4h klase |
Novērš bloķēšanas skrūvju brīvkustību |
Virsmas raupjums (Ra) ir visbiežāk citētā specifikācija, bet vismazāk diagnostiskā. Virsmai var būt Ra 0,4 μm, un tā joprojām var slēpt 50 μm lielas mikro-plaisas no blāviem instrumentiem. Implantu virsmām Rz (mazāks vai vienāds ar 3,2 μm bez-artikulācijas) un atlikušais spriegums (vēlams spiedes 200-400 MPa) ir svarīgāks nekā Ra atsevišķi. China Super Tech uzrauga instrumentu nodilumu ik pēc 8 daļām, izmantojot spēka noteikšanu, uztur dzesēšanas šķidruma pH 8,5–9,5 un pēcapstrādes veic kodināšanu ar skābi atbilstoši ASTM B600.
Kādi regulējošie ceļi ir nepieciešami tirgū
Normatīvās prasības krasi atšķiras Vācijā, Japānā, Indijā un Dienvidaustrumāzijā. Vācija pieprasa CE marķējumu saskaņā ar EU MDR 2017/745. IIb klases implantējamam titānam pilnvarotā iestāde (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) pārskata tehnisko dokumentāciju saskaņā ar II pielikumu. Piegādātājs nodrošina EN 10204 3.1 materiālu sertifikātus, bioloģisko saderību atbilstoši ISO 10993-5 un 10993-10, apstrādes validāciju (IQ/OQ/PQ) un riska pārvaldību atbilstoši ISO 14971. Laika grafiks: 12–18 mēneši.
Japānas, Indijas un Dienvidaustrumāzijas prasības
Japāna nepieņem CE marķējumu vai FDA 510(k). Ārvalstu ražotāji ieceļ reģistrācijas apliecības turētāju (MAH) un iesniedz PMDA saskaņā ar MHLW 169. paziņojumu. PMDA pieprasa dzirnavu sertifikātus ar termiskās apstrādes ierakstiem, kā arī JIS T 0301 korozijas testu - Japānai-specifiskiem datiem, kas reti pieejami no Eiropas piegādātājiem. Laika grafiks: 10–14 mēneši III klasei.
Indijas CDSCO ir jāreģistrējas saskaņā ar MDR 2017. C/D klases implantiem ir obligāts Indijas pilnvarotais pārstāvis. Materiālu apliecībām jābūt notariāli apliecinātām un apostilētām. Dienvidaustrumāzijas tirgi atšķiras: Singapūras HSA pieņem CE marķējumu tieši (ātrākais, 3-6 mēneši). Malaizijas MDA ir nepieciešama vietējā reģistrācija un CE. Indonēzijas BPOM pieprasa vietējo klīnisko pētījumu datus par C+ klasi (ilgākais, 18–24 mēneši). Taizeme FDA pieņem CE + ISO 13485. Vjetnamas MOH nepieciešama vietējā izplatītāja licence. Kopējais pavediens visās: ISO 13485 ražotāja sertifikācija, pilnīga izsekojamība (EN 10204 3.1 vai līdzvērtīga) un bioloģiskā saderība atbilstoši ISO 10993 sērijai.
FAQ
J: Kas ir ASTM F136 un kāpēc tas ir svarīgi medicīniskajiem implantiem?
A: ASTM F136 nosaka Ti-6Al-4V ELI (23. pakāpe) ķirurģiskiem implantiem. ELI pakāpe ierobežo skābekli pie 0,13%, paaugstinot izturību pret lūzumiem par 20%, salīdzinot ar 5. pakāpi. Implantiem, kas iztur 10 M+ slodzes ciklus, F136 ir vienīgā pieņemamā specifikācija.
J: Kādu virsmas apdari var sasniegt uz titāna implantu virsmām?
A: Ra 0,2-0,4 μm uz 5 asu CNC, ar Rz mazāku vai vienādu ar 3,2 μm. Pēcapstrādes skābes kodināšana pēc ASTM B600. Atlikušais spriegums pārbaudīts spiedes 200-400 MPa. Virsmas integritātes pārskats ir iekļauts katrai partijai.
J: Vai jūs piegādājat EN 10204 3.1 sertifikātus Vācijas pilnvarotajām iestādēm?
A: Jā. Sertifikātos ir norādīts siltuma skaitlis, ķīmiskā analīze (ICP-OES), mehāniskās īpašības (ASTM E8), iekļaušanas novērtējums (ASTM E45), graudu izmērs (ASTM E112). TÜV SÜD un BSI ir pieņēmuši tos MDR tehnisko failu pārskatīšanai kopš 2019. gada.
Kā iepirkuma darbplūsma nosaka partijas atbrīvošanu
Iepirkuma darbplūsma nosaka, vai jūsu pirmā partija iztur ienākošo pārbaudi. Katrā darbībā tiek izveidota dokumentācija, kas tiek ievietota tieši jūsu MDR tehniskajā failā, PMDA lietojumprogrammā vai CDSCO dokumentācijā. Dokumentācija ir iebūvēta ražošanā, nevis atsevišķa piegāde. Šis ir 7 pakāpju process, ko veicam katram medicīniskā titāna pasūtījumam.
1. RFQ ar rasējumiem → 24 stundu piedāvājums (materiāla kategorija, pielaide, daudzums, izpildes laiks atbilstoši ASTM F136)
2. Materiāla apstiprinājums → siltuma partijas rezervēšana + EN 10204 3.1 priekšskatījums no ATS Ķīnas
3. Prototips (50 gab.) → 5 asu CNC validācija + Zeiss CMM atskaite (15 izmēri uz AS9102)
4. Pirmā izstrādājuma pārbaude → FAI atbilstoši AS9102 (pieņem ES/JP/IN regulatori)
5. Ražošana (500+ gab.) → procesa pārbaude- ik pēc 25 daļām + AQL 1.0 atbilstoši ISO 2859
6. Partijas izlaišana → atbilstības sertifikāts + partijas ieraksts + izsekojamības matrica atbilstoši ISO 13485
7. Sūtījums → slāpeklis{1}}attīrīts iepakojums atbilstoši ASTM D4169, temperatūras datu reģistrētājs pēc pieprasījuma
Kāpēc China Super Tech nodrošina dokumentāciju, kas pārbauda
China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) nodrošina titāna sakausējuma detaļas medicīnas ierīču ražotājiem 27 valstīs. Mūsu titāna darbība darbojas 5 asu DMG MORI un Mazak apstrādes centros ar Zeiss CMM un Keyence optiskajiem komparatoriem. Materiālu ieguve apstiprināta ar ATS (Ķīna) un SGS (Japāna) starpniecību. ISO 9001:2015 sertificēts, ISO 13485:2016 tiek izpildīts (Q1 2026).
Mēs nekonkurējam ar cenām{0}}Venžou veikalos, kas piedāvā par 30% zemāku cenu. Mēs sacenšamies par dokumentāciju, kas iztur jūsu pilnvarotās iestādes pārskatīšanu, PMDA jautājumiem un iekšējo kvalitātes auditu. Izklausās dārgi? Tā nav. Noraidīta materiāla sertifikāts maksā 10 reizes vairāk laika grafika aizkaves laikā. Veiciet matemātiku.
Pieprasiet bezmaksas materiālu paraugu paku (F136 + F67 kuponi ar EN 10204 3.1 sertifikātiem) -, kas tiek nosūtīts DHL 48 stundu laikā, bez maksas, bez saistībām kvalificētiem medicīnas ierīču ražotājiem. Sūtiet zīmējumus uz [email protected], lai saņemtu 24 stundu cenas piedāvājumu ar pilnu dokumentācijas priekšskatījumu.
Populāri tagi: titāna sakausējuma daļas medicīnas iekārtām, Ķīnas titāna sakausējuma daļas medicīnas iekārtu ražotājiem, piegādātājiem, rūpnīcām










